Chcela by som sa Vám predstaviť. Volám sa Adélka z Veterného vrchu. Narodila som sa 27.4.2007.

Moji páni si ma kúpili, keď som mala 2 mesiace. Milujem svoju rodinu a snažím sa im stále dokázať, že ja som bola správna voľba. Každé ráno sa tak na nich teším, až mám pocit, že od radosti vyskočím z kože. Keď príde panička z práce, „vyškrabká ma“. Tým, že som stále v bezprostrednej blízkosti členov mojej „svorky“ (doslova im ležím pri nohách), každý deň je pre mňa zážitkom. Raz asistujem pri výrobe a fľašovaní vína, raz pri domácich prácach, raz urobím radosť staršej „kočke“ a zapózujem pri fotení a nakoniec tú najmladšiu najprv naučím dejepis, biológiu, či nejaký ten jazyk a potom ju vyvenčím. Viete, sedenie v škole a v práci je veľmi nebezpečné. Musím sa predsa starať o ich zdravie. V lete sa so mnou aj okúpu (milujem plávanie, skákanie do vody, ako aj potápanie, veď pozrite foto, ale sú takí fajnoví, že keď sa ochladí sa musím kúpať sama. A keď sa ešte viac ochladí, zrazu sa vo vode nedá plávať a šmýka sa. Nevadí, vtedy zase padá sneh, v ktorom sa môžem do sýtosti vyváľať.

Ozaj ešte sa musím pochváliť, v strážení som jednotka. Môj pán mi je „vďačný“ okrem iného i za jeho auto. Nebyť mňa, už ho nemá. Oslavy a Silvester sú zábavné. S obľubou sledujem krásne farebné ohňostroje. Trošku je to hlučnejšie (čo mi nevadí), ale krásne. Viete, čo je ešte super? Keď je búrka, vyjdem z môjho príbytku na dvor a sledujem blesky, aké obrazy robia na nebi. To ma možno zdraví môj predchodca (Gorbi), o ktorom mi často panička s láskou rozpráva.

Čo Vám poviem na záver? Nedá sa všetko vyjadriť slovami, príďte sa na mňa pozrieť. Iste sa Vám zapáčia i moji majitelia, tiež sú priateľskí, vytrvalí, veselí, bezkonfliktní, prítulní, sebavedomí, milujúci deti, hraví, trpezliví, rodinne založení, presne ako ja. Budete si s nimi rozumieť.